maj 2024

Twoje IP: 18.220.137.164
Czas serwera: 2024-05-03 14:29:23

11 listopada

11 listopada obchodziliśmy 104 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Uroczystości rozpoczęły się Mszą Świętą w intencji Ojczyzny, którą celebrował ksiądz kanonik Janusz Zań w asyście pocztów sztandarowych: Ochotniczych Straży Pożarnych, szkół z terenu naszej gminy, Gminy Bełżyce, Związku Inwalidów Wojennych Rzeczpospolitych Polskiej, Stowarzyszenia Żołnierzy i Przyjaciół AK i WIN cc mjr „Zapory”, Ligi Obrony Kraju oraz Grupy Rekonstrukcyjno-Historycznej im. cc mjr „Zapory”, harcerzy ze Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Jana Pawła II w Bełżycach a także młodzieżowej drużyny OSP w Bełżycach. Władze samorządowe reprezentowali: Burmistrz Bełżyc – Ireneusz Łucka, Radni Rady Miejskiej w Bełżycach z Przewodniczącym Grzegorzem Kamińskim na czele oraz Sekretarz Gminy Bełżyce – Joanna Kaznowska. Następnie pod pomnikiem Twórców Niepodległej przy Zdroju Jagiełły w Bełżycach złożone zostały kwiaty oraz zapalono znicze. Zgromadzeni przeszli pod budynek Urzędu Miejskiego w Bełżycach gdzie odbył się ceremoniał wciągnięcia flagi Polski na nowy maszt, który poświęcił księdz kanonik Janusz Zań.
Kolejnym punktem obchodów Gminnego Święta Niepodległości była część artystyczna w Miejskim Domu Kultury w Bełżycach, którą otworzyła Dyrektor Miejskiego Domu Kultury - Joanna Sidorowicz, następnie głos zabrał Burmistrz Bełżyc – Ireneusz Łucka. Na scenie zaprezentowali się laureaci Gminnego Konkursu Poezji i Pieśni Patriotycznej organizowanego przez Zespół Szkół im. Mikołaja Kopernika w Bełżycach oraz Towarzystwo Regionalne Bełżyc. Dziękujemy Pani Dyrektor Annie Matysek oraz Pani Elżbiecie Kaszlikowskiej za promocję tego wydarzenia oraz Panu Burmistrzowi za Patronat Honorowy.
Wzruszenie i zachwyt wzbudziły uczennice klasy III A ze Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Jana Pawła II w Bełżycach, które zaprezentowały Tańce Flag oraz wykonały utwory patriotyczne. Dziękujemy Pani Dorocie Niewczas za wspaniałe przygotowanie swoich wychowanków. Na naszej scenie nie zabrakło również członków Klubu Seniora w Bełżycach, którzy prezentowali poezję patriotyczną. Do występu przygotowała ich Pani Małgorzata Kamińska, której serdecznie dziękujemy.
Wszystkim wykonawcom oraz osobom zaangażowanym w przygotowanie uroczystości serdecznie dziękujemy. Mamy nadzieję, że gminne obchody Dnia Nieodległości na długo zapadną w Państwa pamięci.